sałatka z kaszą jaglaną i łososiem

W dzisiejszych czasach koncentrujemy się na tym, co spożywamy – wybieramy artykuły coraz to rozsądniej, kierując się zdrowiem i dietą. Czasy, kiedy jedliśmy wszystko w bezgranicznych liczbach już minęły – czas na zdrowe pożywienie oraz naturalne artykuły. Z tego powodu coraz częściej również szuka się zamienników w kuchni. Sól oraz tłuszcz pozostaje pod każdym względem odsunięty od jadłospisu a produkty dość ciężkie dla żołądka i jelit, tak jak na przykład makaron czy ziemniaki. Wielokrotnie zastępuje się je produktami lżejszymi, na przykład ryżem albo kaszą. Mają one identycznie wiele artykułów odżywczych, ale organizm najzwyczajniej w świecie znosi je znacznie odpowiedniej. Świetnym przykładem stosownego towary jest kasza jaglana, która dawno temu gościła na stołach wybitnie niejednokrotnie a dzisiaj niestety została zapomniana.

zupa jarzynowa z kaszą jaglaną

Na szczęście coraz to więcej osób lubi jej uroki oraz decyduje się na wprowadzenie do dziennego jadłospisu tej oczywiście kaszy. Z jakiej przyczyny? Czym ona różni się od schematycznej kaszy do jakiej jesteśmy przyzwyczajeni na co dzień? A więc odpowiedź na to zapytanie jest bardzo prosta – kasza jaglana to gruntownie inny typ kaszy. Już sam jej wygląd na to podkreśla, albowiem są to wybitnie delikatne ziarenka o kolorze żółtym. Wypada traktować ją nieco inaczej aniżeli stereotypową, kultową nam kaszę, bo nie gotuje jej się tylko tradycyjnie. Jej przygotowanie wymaga nieco więcej czasu ale jest tego warte, bowiem wrażenia smakowe są naprawdę fajne. Dlaczego jednakże musimy zainteresować się tą właśnie kaszą? A więc kasza jaglana ma niezwykle wiele korzystnych dla człowieka właściwości, jakich nie ma żaden inny towar bądź trudno jest je znaleźć.
Przykład? Kasza jaglana jest bardzo właściwym źródłem bardzo wielu witamin z grupy B, niemniej jednak nie wyłącznie, dostarcza bowiem także witaminy z grupy E, które bardzo poprawiają pamięć oraz koncentrację a także wiele doskonałych składników mineralnych, a mianowicie magnez, fosfor, żelazo czy potas. Oprócz tego kasza jaglana to jest nadzwyczaj bogata w antyoksydanty, co świadczy, że wychwytuje i w głównej mierze neutralizuje tak zwane wolne rodniki, dla nas dość niebezpieczne. Jakie atrybuty jeszcze sobą wyraża? To imponujący sposób na zmniejszenie poziomu cholesterolu we krwi, to również kasza niezwykle odżywcza oraz przede wszystkim lekkostrawna, w następstwie tego nadaje się dla chorych i bezsprzecznie dla dzieci, którym wbrew pozorom właściwy przyrządzona powinna wybitnie smakować. Zawiera też krzemionkę, składnik rzadko spotykany w następstwie tego tak znaczący, jaka odpowiada za zdrowy wygląd paznokci i skóry i zapobiega odwapnianiu kości.