Pyszna kuchnia polska

Jeżeli chcesz spróbować standardowej kuchni polskiej, przestań kalkulować własne kalorie. Typowe posiłki są nadzwyczaj obfite oraz niejednokrotnie zawierają niemało mięsa. Wystarczy jednakże spróbować jedynie odrobinę, aby odkryć, że są w rzeczywistości smaczne oraz godne paru kęsów więcej. Najbardziej rekomendowanymi potrawami są: bigos, kotlet schabowy, pierogi i gołąbki. Polacy chwalą się, że dwoma fundamentalnymi produktami jakie jedzą na co dzień jest chleb oraz lokalna kiełbasa.

restauracja w Krakowie

•    Tradycyjna kuchnia polska jest prawdziwą bombą kalorii, jednak kiedy raz się jej spróbuje – nie jest się w stanie oprzeć się pokusie, by nie sięgnąć po znacznie więcej.
•    Jest bogata w różne rodzaje mięsa (wieprzowina, kurczak, wołowina) i słynna z zachwycającego chleba oraz wybornych kiełbasek (lepszych aniżeli niemieckie!).
•    Menu polskie jest stale wzbogacane o oryginalne smaki, niekiedy nawet egzotyczne.

Jakich artykułów nie może zabraknąć w tradycyjnej lokalnej kuchni?

restaurants main market square krakow

W najwyższym stopniu sztampowymi składnikami kuchni polskiej są kapusta kiszona, buraczka, ogórki (korniszony), śmietana, kalarepa, grzyby, kiełbaski oraz wędzona kiełbasa. Pokarm nabiera smaku za pomocą ziół i przypraw takich jak majeranek, koperek, kminek, pietruszka czy też pieprz. Najpopularniejsze desery to ciasta oraz ciastka. Kieliszek wódki jest odpowiednim uzupełnieniem świątecznych posiłków oraz pomaga strawić potrawy.

Skąd lokalna kuchnia czerpie inspirację?

•    Polska kultura zawsze integrowała elementy ze swoimi sąsiadami, wolno w niej też odnaleźć właściwie przepisów o żydowskim pochodzeniu.
•    Dziś polskie menu bez ustanku się zmienia, pod wpływem różnych, czasami egzotycznych smaków.
•    Oprócz standardowych restauracji specjalizujących się w krajowej kuchni, w miastach Polski wolno się rozsmakować też w wegetariańskich bufetach, i w restauracjach serwujących dania kuchni włoskiej, francuskiej oraz azjatyckiej.

Krótko mówiąc – jaka jest schematyczna polska kuchnia?

Ekscytująca, bogata, apetyczna i w pewnych momentach straszna (wszystkie te pikle!). Całe szczęście w sieci wolno dziś z łatwością odszukać wszelkie te przepisy kulinarne, potrawy na desery, opisy sztampowych potraw oraz perfekcyjne polskie napoje oraz weselić się tymi schematycznymi smakami na co dzień.