Mieszkanie w Krakowie

Jednym z globalnych utrudnień w lwiej części miast w naszym kraju jest transport. Nasze miasta są nie dostosowane do tak ogromnego natężenia korków, jaki został zapoczątkowany przez wzrost ilości pojazdów na naszych drogach. Dlatego główną z najważniejszych kierunków rozwoju które musi rozpocząć niemalże każde miasto jest inwestycja w transport i komunikację. Nawierzchnie drogowe i komunikacja miejska to najważniejszy obszar, jaki da przestrzeń na to by polepszyć wygodę mieszkańców a także usprawni integralność infrastruktury miasta.

Na tle innych lokalizacji, inwestycje komunikacyjne w grodzie Kraka mocno się wyróżniają. Mieszkańcy w głosowaniu wypowiedzieli się za metrem, jednak przed tym jak metro zostanie zbudowane, w komunikację autobusową i tramwajową oraz drogi trzeba zainwestować sporo środków . Z bardziej istotnych decyzji finansowych warto podkreślić:
całkowicie napędzaną elektrycznie siatkę autobusów – jedyną w Polsce,
nowoczesne linie tramwajowe na Ruczaju,
całkowicie rozwinięty dworzec PKP wraz z miejscem handlowym.
Oprócz tego, w planach miasto ma inwestycje w przynajmniej kilkanaście nowych połączeń pomiędzy już wybudowanymi drogami i naprawy już powstałych połączeń autobusowych i połączeń podmiejskich.
Krakowianie napraw nie lubią – utrudnienia w poruszaniu się i dotarciu do pracy przeszkadzają na co dzień. Trzeba jednak pamiętać, że bez inwestycji jakość dróg nie może się poprawić i by mieszkało się lepiej, trzeba wytrwałości.Kraków wybory 2014
Przekazywanie środków w komunikacje to nie tylko kolejne linie komunikacji, jak również doskonalszej jakości powierzchnia dróg, która będzie dłużej jak nowa i odporna. (jednym z takich wzorów może być ścieralna powierzchnia jezdni na skrzyżowaniu Zakopiańska – Brożka oraz na zachodniej drodze Wadowickiej). Oczywiście, miasto wymaga jeszcze wielu remontów i nowych pomysłów, aby poruszało się po mieście wygodnie. Nie tylko samochodem, ale też autobusami. Mimo to da się zauważyć wyraźnie, że całość jest na prostej drodze do tego, by mieszkańcom żyło się tu zdecydowanie miło i przyjemnie.