Gdzie zjeść w Krakowie

Świetna restauracja z włoskim jedzeniem
Masz ochotę dobrze zjeść? Wśród licznych możliwości, które proponuje kuchnia europejska należy zwrócić uwagę na kuchnię włoską. Dlaczego? Otóż dlatego, że włoska kuchnia to różnorodność smaków, połączeń oraz spora porcja składników odżywczych.

Tradycyjne włoskie przyprawy

Polakom restauracja włoska, kojarzy się przede wszystkim z makaronem i pizzą oraz czasem z winem. Podczas gdy włoska sztuka kulinarna to też takie pyszności jak słodkie desery czy świeże warzywa.

Klasyczne posiłki włoskie

Makarony są podstawą kuchni włoskiej. Włosi przygotowują makarony w kilkudziesięciu rodzajach. Praktycznie trudno wymyśleć produkty których nie da się dodać do tej potrawy. restauracja włoska Kraków Owoce morza, szeroki wybór mięs, np. jagnięce czy dziczyzna i przeróżne warzywa, sprawiają, że makarony nie mogą się przejeść.

Następnym charakterystycznym daniem jest pizza. Wbrew pozorom nie pochodzi ona z Włoch lecz ze starożytnej Grecji. Znana jest jednak jako włoska potrawa. Prawdziwa pizza włoska to niezbyt grube ciasto i mała ilość składników. Najpopularniejsza wersja pizzy to pizza z sosem pomidorowym i serem. Prawdziwie włoska pizza to uciecha dla podniebienia, ale również ogromna ilość kalorii. Nie jest to zatem potrawa dla tych, którzy chca być szczupli.

Włoskie jedzenie to coś więcej niż tylko pizza i makaron. To również lasagne, gnocchi, piada i liczne desery – np. tiramisu czy panettone. Będąc we włoskiej restauracji nie można nie skosztować wina czy wspaniałych serów- ricotty, mozarelli i pecorino.
Zobacz film