Fajna restauracja włoska Kraków

Dobra włoska restauracja – jak ją rozpoznać?

Włoskie restauracje to w kraju najbardziej popularny rodzaj gastronomii. Lubimy włoskie jedzenie bo jest pyszne, sycące i ładnie wygląda na talerzu. Bez wątpienia najczęściej decydujemy się na pizzę. Mocniej wrażliwi degustują równie pyszne dania takie jak canelloni, gnocchi czy desery włoskie.
Rozglądając się za prawdziwą włoską restauracją trzeba zwrócić uwagę na kilka elementów: czy miejsce stosuje włoskie produkty, czy w karcie znajdują się również nie tak znane włoskie dania, czy karta win, oferuje klasyczne włoskie trunki. Włoskie potrawy to bogata wielość smaków i jedzenie z różnych miejsc kraju. Prawdziwie włoska restauracja stworzy naturalnie włoski smak.

Kuchnia włoska jest prosta, co nie zmienia faktu, że jest mniej smaczna Z pewnością można stwierdzić, że jest to jedna z najsmaczniejszych kuchni europejskich .

Wykwintne wina z Włoch

Jakakolwiek szanująca się restauracja włoska, która aspiruje do tytułu bycia ekskluzywnym punktem na kulinarnej mapie miasta, nie może zaniedbywać wina. Kolacja z całą pewnością musi zawierać też wino. Kieliszek białego wina to dla Włocha standard. italian food Krakow Najbardziej typowe wina włoskie to toskańskie bolgheri, lombardyjskie franciacorta oraz monti z Sardynii. Restauracja włoska – jeśli naprawdę ma być postrzegana jako prawdziwie włoska, musi posiadać szeroką kartę win.

Charakterystyczna włoska restauracja

Chcąc zrozumieć fenomen kuchni włoskiej bez wątpienia trzeba odwiedzić restaurację, która potrafi podać nie tylko makaron i pizzę.
Zobacz film